Kutyásoknak.!

Welcome..! :)

Nyakörv, póráz, szájkosár a helyes sorrend.

A nyakörvet már 11 hetes kor elõtt a kutyára lehet tenni, de ha az netán zavarná, akkor próbáljuk meg elterelni róla a figyelmét. Érdemes ezt játékkal, futással, kedvenc labdájával, törülközõjével tenni. Ha már megszokta a nyakörvét (legmegfelelõbb a bõr nyakörv), elkezdõdhet a második lépés a nevelésének történetében: a pórázra szoktatás.

- Mikor érdemes elkezdeni pórázra szoktatni a kutyákat?
- 7-8 hetes korban, mivel addig szopnak, majd védõoltásokat kapnak.,Ezután pedig már immúnissá válnak a környezeti betegségekre, így kivihetjük õket az utcára.

- Milyen pórázra szoktatási módszereid vannak?
- Az elsõ alkalmakkor még rövidtávra vigyük az ebet, hisz ilyenkor még sokszor leülnek és nem hajlandóak tovább menni. Ilyen esetekben semmiképpen sem szabad húzni a kutyát, hanem magunkhoz kell õket hívni. Elõfordulhat az is, ha macska vagy egyéb olyan figyelemre okot adó dolog kerül szem elé, akkor bizony a kutyánk nem fog engedelmeskedni. De ilyenkor sem szabad ráncigálni (persze ez egy nagyon kutya esetében nem is nagyon megy), tartani kell addig, amíg újra ránk nem figyel.

- A pórázt mindig a kutya méretéhez kell választani. A kiskutyáknál érdemes két méteres bõr pórázt használni, mivel ez elég nagy szabadságot ad a kutyának, kiugrálhatja magát, ide-oda szimatolhat miközben a gazdájának nem kell utána szaladgálni.

Amíg nem kezdjük el sétáltatni a kutyát, szoktassuk a hívónevéhez, amit a pórázra szoktatás során is alkalmazhatunk. Ha a hívónév után a gazdájához megy, meg kell jutalmazni, ez akár simogatás is lehet, így a névhez kellemes élményt társít és biztosan hallgatni fog ránk. De lehet egyéb hívóhangot is használni. Én a kölyökkutyák etetésénél (ekkor még ez a legnagyobb esemény számukra), mindig ugyanazt a csattogó hangot adom ki, amelyet késõbb pórázra szoktatásnál is használok.

Mennyi idõ a séta a „pórázra szoktatás" korai szakaszában?
- A kezdetekben fél óra. A séta célja a mozgásigény kielégítése, de hetente egyszer érdemes elvinni futni is. Kerékpárral vagy a kutya mellett futva kellemesen kifáraszthatjuk kutyánkat.

Miért fontos, hogy idegen emberek közé például piacra, parkba vigyük a kutyákat?

- Meg kell szokniuk az embereket, a kiállításokra nem lehet félõs kutyákat vinni. De a „hétköznapi kutyáknál", házõrzõknél is fontos, hogy ne harapjon meg mindenkit, aki bemegy a kapun. Ezen kívül a változó zajokhoz is hozzá kell szoktatni, ezek a helyek pedig megfelelõek erre. Egy nagyobb autó zajától megijedhet a kutya, de próbáljuk õt ilyenkor nem rögtön nyugtatni, mert akkor az rögzül benne, hogy a félelem normális reakció. Inkább próbáljuk elterelni a figyelmét, egy idõ után meg szokja a zajt és nem fog behúzott farokkal szûkölni. A zajos helyek felkészítik a hétköznapi helyzetekre, emberekre és egy esetlegesen bekövetkezõ baleset megelõzésére is.

Hogyan fegyelmezzük a kutyát, ha némi szigorra mégiscsak szükség lehet...
- Az ütés és a rúgás nem jó módszer, ezzel csak azt érjük el, hogy csökken a kutyák bizalma a  gazdája iránt és így nehezen kezelhetõvé válik. A tettenérés után azonban azonnal (hogy tudja miért kapta) leszidhatjuk, ez persze elegendõ szóval (például nem szabad, fúj), esetenként a nyaki bõr meghúzásával.

A pórázt jól tûrõ kutyát, már csak szájkosárhoz kell szoktatnunk, ez a harmadik lépés a nevelésében. 




Weblap látogatottság számláló:

Mai: 21
Tegnapi: 4
Heti: 37
Havi: 25
Össz.: 69 721

Látogatottság növelés
Oldal: Porázhoz szoktatás
Kutyásoknak.! - © 2008 - 2024 - kutyasoknak.hupont.hu

A HuPont.hu jelszava az, hogy itt a honlapkészítés ingyen van! Honlapkészítés Ingyen

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »